Coventry odwiedzi Książęca para!

05/01/2018 Informacje

Już 16 Stycznia Coventry ma otrzymać królewską pieczęć aprobaty podczas wizyty Księcia i Księżnej Cambridge.

Książę William i jego żona Kate przyjadą do miasta we wtorek 16 stycznia, aby uczcić podwójną uroczystość. Ich Królewskie Wysokości oficjalnie otworzą nowy budynek Nauki i Zdrowia Coventry University, który połączył nowe laboratoria ze sprzętem symulacyjnym do nauczania i badań.

Wcześniej para królewska odwiedzi katedrę w Coventry, odbędą publiczny spacer po ruinach katedry, by uczcić miasto wybrane Wielkim Miastem Kultury 2021 roku. Po spacerze udadzą się do „nowej” katedry, gdzie wysłuchają informacji na temat jej historii i zostaną zapoznani odnośnie aktualnych prac na rzecz pokoju i zrozumienia na całym świecie.William pójdzie w ślady swojego pradziadka króla Jerzego VI, ten odwiedził ruiny dwa dni po nalocie bombowym, który spustoszył miasto w listopadzie 1940 roku.

Para wysłucha, jak Coventry wyłoniło się z tych mrocznych dni, aby dołączyć do innych miast, które ucierpiały i pracują, aby szerzyć orędzie pokoju i przebaczenia. Po zapoznaniu się z przeszłością Coventry Para Królewska zobaczy, jak kształtuje się przyszłość miasta, odwiedzając Uniwersytet w Coventry.

Oficjalnie otworzą nowy budynek Science and Health na Whitefriars, który połączył nowe laboratoria ze sprzętem symulacyjnym do nauczania i badań.
Książęca para zobaczy także nowy obiekt obejmujący oddział szpitalny i symulację pogotowia ratunkowego wraz z rehabilitacją, medycyną pracy i innymi dyscyplinami medycyny przeznaczonego dla studentów, badaczy i społeczność.

Ostatni wizyta księcia Williama miała miejscu w 2014, kiedy to odwiedził War Memorial Park.

Profesor John Latham z Coventry University powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni, mogąc powitać księcia i księżną Cambridge, aby oficjalnie otworzyć nasz nowy budynek naukowy.”

„Ich Królewskie Wysokości będą świadkami niesamowitych udogodnień i innowacyjnych metod nauczania w budynku dla pielęgniarek, położnych i innych pracowników służby zdrowia — i zobaczą, jak to wpłynie i zainspiruje nie tylko naszych uczniów, ale także całą społeczność”.

Wizyta królewska zakończy się wyjazdem do Fundacji Młodzieży Pozytywnej, gdzie zobaczą, jak działa ona w celu wspierania młodych ludzi poprzez sport, muzykę, edukację i szkolenia.

Fundacja wspierała tysiące młodych ludzi w mieście — w tym nowo przybyłych azylantów i uchodźców — i pomogła Coventry stać się wielokulturowym wzorem do naśladowania dla innych miast.

Wszystkie trzy miejsca, które zwiedzi książęca para, odegrały istotną rolę w licytacji, aby stać się brytyjskim Miastem Kultury 2021 i są jednym z powodów, dla których miasto zostało wybrane.

Reprezentują przeszłość, poprzez dziedzictwo miasta i jego narodziny jako miasto pokoju i pojednania, współczesne miasto uniwersyteckie, które przyjmuje ludzi wszystkich wyznań i ras i przyszłość, wraz z młodzieżą miasta i nowatorskimi badaniami, które przyniosą miejsca pracy i dobrobyt.

Burmistrz Coventry, radny Tony Skipper, powiedział: “Wizyta królewska to wielki zaszczyt dla naszego miasta i jest to przebłysk tego, co czeka nas, gdy Coventry zajmie miejsce na scenie narodowej jako brytyjskie miasto kultury.

– Wiem, że ludzie z Coventry uhonorują księcia i księżną prawdziwym przyjęciem w Coventry i sprawią, że będzie to dzień, które pisze się w historii naszego miasta.

Laura McMillan, kierownik Coventry City of Culture Trust, powiedziała: “Jesteśmy podekscytowani, że książę i księżna przyjadą do Coventry, wkrótce po tym, jak zostaliśmy wybrani UK City of Culture 2021.”

“To było niesamowite kilka tygodni dla miasta i ta wizyta ponownie postawi Coventry w centrum uwagi i będzie okazją do zaprezentowania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości miasta Królewskim Wysokościom — i całemu światu.”

„To ekscytujący sposób na rozpoczęcie 2018 roku i będzie kontynuowany przez cały rok, kiedy będziemy rozwijać się w kierunku 2021”.

 

Ostatni wizyta księcia Williama miała miejscu w 2014, kiedy to odwiedził War Memorial Park.

Only members can leave comments. Loguj lub Register!