Ludzie niewidzialni - wystawa fotografii

12/01/2018 Warto wiedzieć

Wystawa fotograficzna zatytułowana “Ludzie niewidzialni” odwiedzi Coventry w ramach kampanii “Nowoczesna niewolnictwo i handel ludźmi” zorganizowanej przez Narodową Agencję Kryminalną.

Celem wystawy jest stworzenie publicznego zrozumienia, że ofiary mogą być ukryte w swoich społecznościach i ostrzeganie ludzi przed znakami i sposobami zgłaszania ich obaw.

Wystawa przedstawia zdjęcia nagradzanego fotografa Rory Carnegie, przedstawiające zagrożenie dla współczesnego niewolnictwa w Wielkiej Brytanii.

Obrazy te zapisują migawki życia w różnych typach współczesnego niewolnictwa – w rolnictwie, budownictwie, gospodarce morskiej, hodowli konopi indyjskich i przetwórstwie żywności, handlu dziećmi w celu wykorzystania seksualnego i przymusowej prostytucji.

Zdjęcia zostały powiększone i wydrukowane na podświetlanych kostkach, które będą umieszczane co tydzień w ruchliwych miejscach publicznych, takich jak ulice i place zakupowe, w wielu miastach w Wielkiej Brytanii.

Wystawa rozpoczęła się w Londynie w Kia Oval w zeszłym tygodniu i jest obecnie na trasie krajowej. W Coventry będzie miała miejsce w dniach 3 i 4 lutego, a zdjęcia zostaną wystawione na Broadgate przy pomniku Godivy.

Only members can leave comments. Loguj lub Register!