Oficjalne ostrzeżenie wydane dla Coventry

06/01/2018 Informacje

Oficjalne ostrzeżenie wydane dla Coventry — dziś spodziewane spadki temperatur poniżej 0°C

Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia ostrej zimy od soboty, 6 stycznia aż do wtorku 9 stycznia, lokalny NHS i samorząd ponownie wzywają ludzi do zastanowienia się, w jaki sposób zimna i zimowe wirusy mogą wpłynąć na ciebie, twoją rodzinę i sąsiadów.

Pogoda może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a co najważniejsze może zabić. Osoby starsze, osoby z przewlekłymi schorzeniami oraz osoby niepełnosprawne są szczególnie narażone na ryzyko w czasie ujemnych temperatur. Obecnie krążą również wirusy zimowe i grypowe, a także wirusy brzuszne, takie jak Norowirus.

Zachęcamy ludzi do bycia dobrymi sąsiadami, do sprawdzania przyjaciół, krewnych i bliskich, którzy mogą być podatni na przeziębienie i upewnienia się, że mają wystarczająco dużo pożywienia i lekarstw, gdy pogoda staje się mniej przyjazna.

Zalecamy o zachowanie temperatury w pomieszczeniach ogrzewanych na poziomie co najmniej 18°C przez całą dobę oraz noszenie odpowiedniego ubrania — kilka cienkich warstw jest lepszych niż jedna gruba warstwa.

Cllr Kamran Caan, członek gabinetu ds. Zdrowia publicznego i sportu powiedział:

“W Coventry spodziewany jest kolejny okres ostrego nasilenia przeziębień. Podczas gdy dla wielu z nas jest to prosty przypadek, bo przecież wystarczy podkręcić ogrzewanie, to w rzeczywistości nie jest to takie proste i oczywiste dla wszystkich. Ta pora roku może być szczególnie ryzykowna dla zdrowia, ale podejmując praktyczne kroki, szukając pomocy i docierając do innych, wszyscy możemy odegrać niewielką rolę w pomaganiu sobie nawzajem w opiece. ”

Przypominamy również, aby ostrożniej podchodzić do codziennych czynności, jeśli mamy zamiar wyjść z domu. Zwłaszcza w mroźnych warunkach. Pomagajmy sobie nawzajem, bo przecież wszyscy chcemy uniknąć paskudnych upadków i skręceń.

Zaszczep się i walcz z wirusami!

W celu ochrony przed grypą przypomina się osobom kwalifikującym, o upewnienie się, że nie zwlekają one z przyjęciem bezpłatnej szczepionki przeciw grypie. Wskaźniki hospitalizacji dla grypy są 2,5 razy wyższe niż przed rokiem. Istnieje wiele mitów na temat szczepienia, ale jest to jeden z najlepszych sposobów, aby zachować dobre wyniki w chłodniejszych miesiącach. Pomóż rzucić wyzwanie niektórym mitom związanym ze szczepieniem przeciw grypie i skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym, farmaceutą lub położną, aby przystąpić do szczepienia. Jeszcze nie jest za późno — zapisz się już teraz.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów brzusznych, należy pamiętać o częstym myciu rąk i czyszczeniu powierzchni, jeśli ktoś w domu jest chory, upewnij się że pozostanie w domu na conajmniej 48h od wystąpieniu objawów przed powrotem do pracy lub szkoły.

Cllr Caan dodał: „Wiemy, że jedna na trzy osoby w Coventry ma prawo do szczepienia na grypę. Chociaż grypa jest w większości łagodna, może zabić. Wiemy również, że w tym roku przyjęto już o wiele więcej osób, niż w roku ubiegłym. Zachęcamy ludzi do skontaktowania się ze swoim lekarzem rodzinnym (GP), aptekarzem lub położną, aby umówić się dzisiaj na wizytę i nie zwlekać. „

Więcej informacji informacji odnośnie szczepień: (LINK)

Only members can leave comments. Loguj lub Register!